Reference

Mgr. et Mgr. Monika Čuhelová
Jak ji vnímají mí klienti

Individuální spolupráce


Mé dceři se po návštěvě u vás hned ulevilo. Našly jsme cestu, jak spolu mluvit. Jedno sezení a změnilo nám život.
Děkujeme.
(Amča, 14 let s maminkou)

Mony, nevím, co jste s Tomem dělala, ale po příchodu od vás nám hned začal vařit večeři.
(Tom, 13 let, s maminkou a tatínkem)

Najednou jsem se ráno probudil a cítil jsem, jak ta obruč, která mi celou dobu svírala srdce, praskla. Takovou lehkost a radost jsem snad nikdy necítil.
(R., 16 let, chodí sám)

Ahoj Mony,
Ještě jednou děkuji za neopakovatelný zážitek a prosím o inspiraci Vision boardu.
Děkuji.
A.

Ahoj Mony.
Po návštěvě u tebe se začal měnit svět kolem mě a co byl před týdnem problém je teď výzva. Ani nevíš, jak moc mi pomohlo setkání s tebou. 
S klukama jsem si nevěděla rady, ale bylo to hlavně proto, že jsem byla unavená. Zjistila jsem, že je to jen o mojí hlavě a pokud chci něco vyřešit s druhými, pak musím začít u sebe.
Děkuju, že jsi;).
Andrea

Já děkuji Vám za všechno. Vaše pomoc se nedá vyčíslit 🙂 Doufám, že se někdy potkáme. Jste úžasný a neskutečně hodný člověk. Opravdu velké DÍKY za vše.

Moje zlatá Moničko
Moc ti děkuju za všechno, co jsi pro mě udělala, takových lidí jako jsi ty, kdyby bylo na světě víc, bylo by na světě krásně!! Jsi pro mě člověk, který je profík ve svém oboru, ale hlavně člověk neskutečně laskavý, lidský, usměvavý a s láskou v srdíčku. Jsem ti dlužníkem, podržela jsi mě ve chvíli, kdy jsem to opravdu potřebovala, proto, kdybych ti mohla kdykoli jakkoli pomoct, vždycky se na mě obrať!! Přeji ti krásné léto plné dobrých lidí kolem sebe.

Slovy klientů

Supervize


Po zkušenosti několika let naší spolupráce (s Monikou Čuhelovou) mluvím o supervizi jako o nejdůležitějším nástroji, který jakýkoliv tým potřebuje jako sůl. Moje heslo zní: Bez supervize se nedá žít:-) Z mého pohledu se jedná hlavně o čištění. Celé si to představuji jako sněhovou kouli, která se valí a na ní se nabaluje další sníh a ta koule je větší a větší a větší a potom přijde supervize a ta to celé vyčistí a naše pomyslná koule zmizí a nám všem je dobře. Tím nabalováním toho sněhu myslím různé domněnky a nevyřčené věci, které se prostě při práci v týmu tak nějak dějí sami. Možná není čas si je říct, možná je tam strach, málo odvahy nebo něco jiného......Ten proces supervize někdy bývá těžký. Uf, někdy jsem si říkala: Ty jo, jak tohle vyřešíme? Ale vždycky jsi nám pomohla najít řešení, naslouchat nám všem, zajímala jsi se vždy o všechny z nás, hledala jsi společně s námi řešení, které bude vyhovovat všem. Tvoje nadšení a radost při úspěchu anebo dobře vykonané práci byla vždy za odměnu a dělala radost nám všem. Setkání s tebou bylo vždy obohacující a vždy jsem se těšila. Miluji práci s kartami, které používáš na začátku každé supervize. Také velmi oceňuji navazování jedné supervize na druhou, díky čemuž se dalo pěkně kontinuálně pracovat. 

Děkujeme, Mony 

Světlana Kluková, Lesní školka Napísek

Očima účastníků

Online vzdělávání

Webinář Techniky pro rozvoj emocí, sociálních, komunikačních dovedností pro 1. stupeň

 • Spousta informací, nápadů do praxe. Nejvíce oceňuji právě nabídku aktivit pro přímou práci s dětmi. Děkuji Grusová S.
 • Přínosný webinář, komplexně zpracováno, jsem ráda za tipy do praxe. Některé detaily si člověk v jednání s dětmi sám hned neuvědomí, takže jsem vděčná za inspiraci - "návody", co přesně v určitých situacích říct. Kamila M.

Webinář Druhostupňáci bez respektu

 • Mám zapsáno hodně zajímavých postřehů z praxe, což považuji za velmi důležité. Děkuji.
 • Zajímavé informace. Výborná paní lektorka.
 • Inspirativní seminář, který přišel v pravou chvíli:-)
 • Po každém semináři s paní Čuhelovou mě mrzí, že jsem jen "slyšela" a lituji, že nemohu její seminář zažít osobně. Už jen proto, že bydlím na druhé straně republiky. Děkuji za otevření dalších témat. Pavlína Hujdová
 • Webinář mi potvrdil, že při jednání s dětmi jdu správnou cestou, nicméně vlastní emoce jsou někdy silnější, je třeba pracovat i sám  na sobě

Webinář Jak mluvit s rodiči o problémových dětech

 • Velmi příjemná paní lektorka, prezentace skvěle připravená, dozvěděla jsem se zajímavé a potřebné informace. Děkuji. 
 • Velmi inspirativní a přínosný webinář. Paní lektorku bych potřebovala u každé výchovné komise. Adamová Pavlína
 • Inspirativní, týkající se mých každodenních problémů v komunikaci s rodiči problematických dětí. Štěpánka Horáková
 • Seminář mi přinesl praktické rady, jak postupovat v komunikaci s rodiči. Lektorka upozornila na možné chyby, které vedou k neúspěšnosti v řešení problému. Děkuji za příklady z praxe.

Webinář Přechválená generace a selhávání

 • Přínosný a kvalitní seminář, dozvěděla jsem se zajímavé informace, podané srozumitelně velmi milou lektorkou, která opravdu ví, o čem mluví, paní byla velmi vstřícná, děkuji za velmi příjemný webinář.
 • Milé, srozumitelné, přínosné, děkuji! Fleková Eliška
 • Seminář byl zajímavý. Těším se, až si budu moct v klidu projít prezentaci a zamyslet se, jak vhodně aplikovat nápady v praxi.
 • Jedním slovem - skvělé! Rád se zúčastním dalších webinářů, případně bych byl rád za osobní setkání s paní lektorkou při kontaktním semináři. Je velmi sympatická, příjemně se poslouchá, webinář byl věcně zaměřený, příklady z praxe či běžného života. SUPER!
 • Absolvovala jsem 13.-14.12 webináře u paní Čuhelové. Velmi přínosné, jak pro osobní/ rodinný život, tak i pro profesní z pohledu učitele, trenéra. Mám o čem přemýšlet, co dělat jinak a kde to zlepšit. Upřímně, snažím se popisovat, ale dávám také nálepky. DÍKY za připomenutí, vysvětlení. Člověk to potřebuje slyšet. Janečková

Z vašich vzkazů...

ImageImageImage